W naszym przedszkolu na warszawskiej Ochocie zawsze coś się dzieje. Nigdy się nie nudzimy - zawsze coś robimy! Oto galerie zdjęć z różnych wydarzeń, w których uczestniczymy.

Nasza wspaniała kadra ma nowe zdjęcie

Nasz wspaniały zespół :)

Opublikowany przez Przedszkole Wróbelek Elemelek na 26 października 2017

Mali ornitolodzy w czasie wycieczki

Mali ornitolodzy w czasie wycieczki brzegiem Wisły obserwowali ptaki 🐦🐦🐦

Opublikowany przez Przedszkole Wróbelek Elemelek na 26 października 2017

Mali ornitolodzy w czasie wycieczki brzegiem Wisły obserwowali ptaki

Maj w Przedszkolu

Galeria zdjęć z wydarzeń w naszym przedszkolu - maj 2016

Czytaj więcej...

Czekamy na Wielkanoc

Czekamy na Święta. U Pisklaczków - mazurki. Pisanki zrobione, rzeżucha rośnie, kartki przygotowane. A Zajączek podrzucił nam w ogródku upominki, wszystkie udało się znaleźć! :)

Czytaj więcej...

Wiosna!

No i mamy wiosnę! Odwiedziła nas z urodzonymi niedawno kurczakami, kaczkami, króliczkiem oraz kwiatkiem dla każdego Wróbelka. Wiosno trwaj! :)

Czytaj więcej...

Warsztaty Balonowe

Przepis jest prosty: nadmuchamy, podkręcamy i ruszamy do zabawy :)

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w naszym Przedszkolu

Dzień Dziecka - już od ranka witał nas warszawski kataryniarz z papugą (wzruszenie dopadło głownie rodziców), potem fikanie w w Fiku-Smyku a na drugi dzień - piknik Morskie Opowieści w przedszkolnym ogródku.

Czytaj więcej...

Zakładamy hodowle dżdżownic

Zakładamy hodowle dżdżownic-teoria, praktyka i duuużo śmiechu :)

Czytaj więcej...

Wyprawa do sklepu ogrodniczego

Wyczekana wiosna już jest więc Wróbelki ruszyły na zakupy do sklepu ogrodniczego by przygotować się do sadzenia w przedszkolnym ogródku. Jeśli coś wyrośnie na pewno się pochwalimy :)

Czytaj więcej...

Wielkanocne przygotowania

Wróbelkowe Rodzinki szykują się do Świąt Wielkanocnych. Nie wiemy, czy okna już umyte, ale cukrowe baranki i palemki już są :)

Czytaj więcej...

Z życia przedszkola - Orły gotowe do lotu :)

Nasza najstarsza grupa-Orły szykują się powoli do odlotu...

Zaczynają myśleć o czekającej je po wakacjach szkole i w ramach oswajania dziś poznały się bliżej ze szkołą nr 264. Traktujemy to jako żart, jednak na pytanie co najbardziej podobało im się w szkole odpowiedzieli "ewakuacja" oraz jazda autobusem :) Może to po prostu efekt nadmiaru wrażeń...

Czytaj więcej...

Las wita nas

Słowiki wraz ze swoim grupowym misiem Mateuszem na zimowej wycieczce do lasu. Zabawa była świetna, choć śniegu ani śladu :(

Czytaj więcej...

Ciepła zima a my na balu w Krainie Lodu

Ciepła zima w tym roku, dlatego bawiliśmy się wspólnie z rodzicami na balu "W krainie lodu". Czarowaliśmy śnieg, śpiewaliśmy lodowe  hity ( "Mam tę moooooc!)  i bawiliśmy się z rodzicami w spadającym śniegu. Czy można chcieć więcej?

Czytaj więcej...

Święta coraz bliżej...

Mamy talent! Oto nasze wspaniałe rodzinnie zrobione choinkowe ozdoby :)

Czytaj więcej...

Święto Misia

Z okazji Dnia Misia we Wróbelku spotkały się duże, maleńkie, różowe, grające, pełne miodu Puchatki - każdy przedszkolak pamiętał, by przedstawić kolegom swojego pluszaka. Ten największy został przyniesiony przez silnego Tatę - ma 145 cm! Hmm, nasze Wróbelki jeszcze przez dobre kilka lat będą od niego niższe... Dostałyśmy też nowe misie prosto z Miśkolandii, które od dziś będą podróżowały wspólnie z przedszkolakami - mają własne paszporty!

Zobacz zdjęcia...

Piękną jesień mamy w tym roku...

No i mamy jesień... Kisimy kapustę, poznajemy się z jeżykiem, nadal odwiedzają nas koniki. Zwykle dni niezwykłych Ludzi. :)

Czytaj więcej...

Rejsik po Zegrzu

Wakacje to czas na podróże małe i duże. Przedszkolny rejsik po Zegrzu i zabawa na plaży był wspaniałą wakacyjną przygodą a zwykły wtorek przemienił w dzień podróżników.

Czytaj więcej...

Nasze zdjęcia z wakacji

Witajcie wakacje! Nasze zdjęcia z wakacji to nasz album, w którym umieszczamy nadesłane do nas ciekawe zdjęcia od naszych podopiecznych.

Czytaj więcej...

Filharmonia

Wróbelkowe Starszaki, choć na co dzień raczej mało ciche:) podczas wizyty w Filharmonii na próbie orkiestry i chóru zachowywały się naprawdę na medal! Takie miejsce zobowiązuje :)

Czytaj więcej...

Dzień Rodziny

Tańce dla Mamy! Buziaki dla Taty! Kochamy się jak wariaty!!!

Z okazji Dnia Rodziny bawiliśmy się na rodzinnym pikniku. Spędziliśmy wspólnie wspaniałą, choć bardzo  parną sobotę. Z przytupem! Hej!

Czytaj więcej...

Spotkanie ze zwierzątkami

Spotkanie ze zwierzątkami, które zagościły w naszym przedszkolu...

Czytaj więcej...

W Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

W Ogrodzie Botanicznym w Powsinie podziwialiśmy kwitnące magnolie, wiosna w pełni!

Czytaj więcej...

Co pika w sercu smyka - dzielnicowy konkurs talentów

Co pika w sercu smyka - czyli dzielnicowy konkurs talentów. Nasze Orły zdobyły wyróżnienie za przedstawienie o Kopciuszku, Natalka za pracę plastyczą a Szymon i Bartek za wiersz, gratulacje i owacje!!!

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z wizytą na Stadionie Narodowym

Wielkie emocje, choć głownie chłopcom, towarzyszyły w czasie wizyty na Stadionie Narodowym. Przeszliśmy Trasę Piłkarza-przez szatnie, murawę a nawet odnowę biologiczną.

Czytaj więcej...

Warsztaty z bursztynu

Warsztaty z bursztynu: Wróbelkowe Przedszkolaki na Bursztynowym Szlaku! Staszaki miały możliwość poznać różne rodzaje bursztynu, dowiedzieć się jak powstaje, wykonać bursztynowy rysunek a nawet oszlifować swój własny bursztyn. Plaże Bałtyku będą więc pewnie w te wakacje pełne dobrze przygotowanych do poszukiwań tropicieli bursztynu...

Czytaj więcej...

Zimowy spacer

Najlepszy sposób na udany zimowy  dzień to oczywiście zjeżdżanie na jabłuszkach z Górki Szczęśliwickej!

Czytaj więcej...

W karnawale czas na bale

Na Karnawałowy Bal u Królowej Zimy przybyli goście z wielu bajek a najliczniej - Księżniczki i Piraci. W lutowe przedpołudnie we Wróbelku było słonecznie i tanecznie :)

Czytaj więcej...

Teatrzyk cieni

Warsztaty przyrodnicze połączone z zabawą w teatr cieni oraz piękną muzyką w tle.

Czytaj więcej...

Wycieczka do fabryki bombek

Już po emocjonujących Jasełkach starszaki pojechały na wycieczkę do fabryki bombek. Miały okazję zobaczyć jak powstają prawdziwe bombki ze szkła i każde dziecko otrzymało jedną do domu by ozdobić ją wspólnie z rodzicami.

Czytaj więcej...

Jasełka

W tym roku zaprosiłyśmy naszych Rodziców na Jasełkowy występ w pięknej scenerii Farmy Cztery Pory Roku. Dzieci wystąpiły pięknie - Maluszki jako Gwiazdeczki, Starszaki jako Aniołki i Pastuszkowie - zarażając odwagą Dorosłych, którzy dali się namówić na wspólne śpiewanie kolęd. To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie nie tylko w naszej pamięci ale i sercu. Dziękujemy wszystkim - Małym i Dużym!

Czytaj więcej...

Wizyta Mikołaja

Wróbelkowe przedszkolaki tak skutecznie zaprosiły do przedszkola św. Mikołaja, że odwiedził je wraz ze swoimi reniferami i pomocnym elfem. Były to prawdziwie magiczne chwile, mimo że zapomniał przywieźć nam trochę śniegu:( Na szczęście pamiętał o prezentach! A dzieci - zaśpiewały piosenki specjalnie dla Niego:)

Czytaj więcej...

Odwiedziny pszczelarza

Odwiedziny pszczelarza sprawiły dzieciom wiele radości, zwłaszcza po zapewnianiach, że pszczoły na pewno nie wyjdą ze szklanego ula. I rzeczywiście - bez strachu można było podglądać życie pszczół a nawet samą królową matkę. Na koniec - degustacja pysznego miodku a na pamiątkę spotkania - świeczka z pszczelego wosku dla każdego przedszkolaka.

Czytaj więcej...

Wycieczka do fabryki jogurtów

Zwiedzaliśmy fabrykę jogurtów i serków. Było bardzo ciekawie i smakowicie :)

Czytaj więcej...

Zajęcia w Muzeum Etnograficznym

Starszaki wzięły udział w lekcji muzealnej pt "Zabawy w różnych stron świata" w Muzeum Etnograficznym. Było dużo śmiechu a najwięcej radości sprawiła dzieciom zapomniana ciuciubabka.

Czytaj więcej...

Spacer po Ogrodzie Saskim

W czasie spaceru po Ogrodzie Saskim obejrzeliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wiele zdziwienia wzbudziły niewzruszone miny żołnierzy na warcie, na szczęście ci, którzy schodzili w warty ulitowali się i udało się zrobić kilka zdjęć. Prawie na baczność :(

Czytaj więcej...

Ciekawy i pracowity dzień na farmie

W nieco pochmurny deszczowy czwartek spędziliśmy kolejny ciekawy i pracowity dzień na farmie. W czasie wrześniowej wycieczki robiliśmy zapasy na zimowe czasy a tym razem budowaliśmy karmniki dla ptaków, by również i one były zabezpieczone przed zbliżającą się zimą.

Czytaj więcej...

Farma Cztery Pory Roku

W pięknej wrześniowej aurze spędziliśmy pracowity dzień na farmie - przygotowując się na zimowy czas uczyliśmy się robić przetwory z jesiennych warzyw i owoców. Nasza spiżarnia jest pełna!

Czytaj więcej...

Podróż z jaskółką na koniec świata

Fundacja Chlorofil przeprowadziła dla starszaków warsztaty przyrodniczo-plastyczne pt "Podróż z jaskółką na koniec świata". Na szczęście wróbelki nie muszą latać tak daleko :)

Czytaj więcej...

Koncert duetu Puch-Puch - Duduś i Gucio

Po trzech latach przerwy (ale tęskniliśmy!) znów goszczą u nas na koncertach najwspanialsi poprawiacze humoru - Duet Puch-Puch - Duduś i Gucio! Nowy Rok Przedszkolny powitaliśmy koncertem pt "Razem do przedszkola" i jak zwykle - wszyscy - nawet Maluszki - wyszli naładowani pozytywną energią :)

Czytaj więcej...

Farma iluzji

Dzień Dziecka trwa we Wróbelku Elemelku właściwie cały rok, ale ten kalendarzowy zawsze staramy się spędzać wyjątkowo. W tym roku pojechaliśmy na wycieczkę do Farmy Iluzji, gdzie mimo deszczowych chmur bawiliśmy się świetnie. Polecamy!

Czytaj więcej...

Wakacyjna wycieczka do lasu

Lipcowy upał dużo łatwiej przetrwać w lesie niż w mieście, dlatego wycieczka do lasu przyniosła nam chwile wytchnienia i relaksu, choć całkowity błogostan był niemożliwy ze względu na zawzięte komary :(

Czytaj więcej...

Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa

W ramach wakacyjnych podróży małych i dużych odwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa. Polecamy to miejsce również na niedzielne wycieczki z mamą i tatą.

Czytaj więcej...

Wakacje pod Piracką Banderą

Wakacje to czas wyjątkowy i staramy się, by nawet te spędzane w mieście wiązały się z poczuciem beztroski i odpoczynku, a czemu najlepiej sprzyjają podróże. Małe i duże. :)

Czytaj więcej...

Wycieczka do ZOO

Bardzo lubimy zwierzęta, w przedszkolu odwiedziły nas już: koza, kaczka, kury, gęsi, pies, kanarek, królik, chomik i inne ale tym razem chcieliśmy zobaczyć te bardziej dzikie, których (niestety), nie można głaskać... Jednak wycieczka do zoo to zawsze duża frajda!

Czytaj więcej...

Malowanie w ogródku

Malowanie w ogródku naszego przedszkola - oto król zwierząt w naszym wykonaniu...

Czytaj więcej...

Plac zabaw - wiosna

Gdy słoneczko świeci i jest ciepło, na plac zabaw biegną dzieci...

Czytaj więcej...

Zwierzątka w naszym przedszkolu

Zwierzątka w naszym przedszkolu...

Czytaj więcej...

Teatrzyk w naszym przedszkolu

Teatrzyk w naszym przedszkolu...

Czytaj więcej...

Zabawy w ogródku...

A tak wygląda nasz plac zabaw wiosną. Najbardziej lubimy zbierać płatki kwitnącej za zjeżdżalnią czereśni - dla nas to czarodziejski śnieg!
Bawimy się w ogródku bez względu na porę roku i pogodę - na spacerze jesteśmy codziennie.

Czytaj więcej...

Spacerujemy...

Bardzo często (zwłaszcza starszaki) szalejemy w położonym niedaleko Parku Szczęśliwickim. Dla nas, choć dobrze znamy tu każdą ścieżkę i huśtawkę – jest wyjątkowy w każdej porze roku. Starszaki zimą zjeżdżają z górki na jabłuszkach, a latem urządzamy tu pikniki. Ech, ile tu już działo...

Czytaj więcej...

Przygotowania świąteczne w przedszkolu

Oto galeria zdjęć z naszych przygotowań do świąt...

Czytaj więcej...

Zimowy las, zimowe ognisko...

Oto galeria zdjęć z wyprawy całego przedszkola na zimowe ognisko...

Czytaj więcej...

Czasem w przedszkolu pieczemy pierniki

Oto galeria zdjęć z naszych kuchennych zajęć - pieczemy pierniki...

Czytaj więcej...

Szukamy Mikołaja

Szukamy Mikołaja. Szukamy Mikołaja. Szukamy Mikołaja... JEST! Jest Św Mikołaj i są prezenty od niego! Hurra!

Czytaj więcej...

Malujemy, tańczymy, śpiewamy

Gdy za oknem szaro i zimno - my w naszym przedszkolu brudzimy ręce farbami, tańczymy oraz śpiewamy ...

Czytaj więcej...

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2013 - Wróbelek Elemelek
Wykonanie: ASGARD Projekt: combinat.net

Przedszkole działa od 2002r. Wpis w Ewidencji Placówek Niepublicznych - nr 77/PN/03 [2]