Nasze grupy noszą ptasie nazwy, które są przypisane do danej grupy wiekowej (rocznikowej). Mamy więc: Pisklaki, Wróbelki, Jaskółki, Słowiki, Orły i Sowy. Czytaj więcej...

Pisklaki

Pisklaki to najmłodsza grupa w naszym przedszkolu, chodzą do niej dzieci 2,5 – 3 letnie. Pisklakowy dzień w przedszkolu obejmuje pierwsze zakończone sukcesem próby rozstania z rodzicami, samodzielnego jedzenia i korzystania z toalety. Są też oczywiście próby negocjacji w sprawie ulubionej zabawki, dzielenia się kredkami i czekania na swoją kolej do mycia rączek. To wszystko naprawdę nie jest łatwe dla rozpoczynających przedszkolną przygodę dzieci, dlatego każdy wysiłek jest nagradzany pochwałą, brawami lub „odznaką uznania” na koniec dnia.

Czytaj więcej: Pisklaki

Wróbelki

Wróbelki to dzieci 3-3,5 letnie. Podobnie jak dla Pisklaków i dla nich poranne rozstania z rodzicami nie zawsze są łatwe lecz coraz częściej zwycięża ciekawość i chęć poznania odpowiedzi na pytanie „w co fajnego będziemy się dziś bawić?”

{gallery}galerie/grupa-wrobelki{/gallery}

Czytaj więcej: Wróbelki

Jaskółki

Jaskółki to dzieci 4-5 letnie, które są w przedszkolu 2 lub 3 rok. Najbardziej ruchliwe, mające tysiące pytań i pomysłów przedszkolaki, które najczęściej lubią bawić się z kolegami w zabawy tematyczne i przebieranki.

{gallery}galerie/grupa-slowiki{/gallery}

Czytaj więcej: Jaskółki

Orły i Sowy

Orły i Sowy to grupy najstarszych dzieci we Wróbelku Elemelku – 5-6 latków.

Wydłużone zajęcia dydaktyczne, które mają pomóc im w osiągnięciu sukcesu w szkole sprawiają, że w grupach tych często panuje pełna skupienia cisza, gdy dzieci „pracują” . Poza umiejętnościami kojarzonymi bezpośrednio z przygotowaniem do szkoły i wykształceniem tzw. dojrzałości szkolnej dzieci te uczą się nawiązywać kontakty z dorosłymi, pokonywać zwątpienie w chwilach niepowodzeń, doprowadzać pracę „do końca” mimo znużenia.

{gallery}galerie/grupa-orly{/gallery}

Czytaj więcej: Orły i Sowy

Grupy przedszkolne

Dzieci z grup młodszych (Pisklaki i Wróbelki) obserwując starszych kolegów widzą jaka droga jest jeszcze przed nimi do przebycia w czasie pobytu w przedszkolu, przez co łatwiej im zrozumieć upływ czasu i zmiany, które się z nim wiążą: dorastają do określonych umiejętności, nabywają doświadczenia w coraz większej ilości przedszkolnych aktywności, coraz lepiej znają swoje zainteresowania i możliwości.

Najmłodsze - to niedawno wyklute, „nieopierzone” jeszcze w przedszkolne doświadczenia Pisklaki - dopiero rozpoczynające swoją przygodę z Wróbelkiem Elemelkiem.

Troszkę starsze i nieco zaprawione już w „przedszkolnym boju” są Wróbelki.

Czytaj więcej: Grupy przedszkolne

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2013 - Wróbelek Elemelek
Wykonanie: ASGARD Projekt: combinat.net

Przedszkole działa od 2002r. Wpis w Ewidencji Placówek Niepublicznych - nr 77/PN/03 [2]