Pisklaki

Pisklaki to najmłodsza grupa w naszym przedszkolu, chodzą do niej dzieci 2,5 – 3 letnie. Pisklakowy dzień w przedszkolu obejmuje pierwsze zakończone sukcesem próby rozstania z rodzicami, samodzielnego jedzenia i korzystania z toalety. Są też oczywiście próby negocjacji w sprawie ulubionej zabawki, dzielenia się kredkami i czekania na swoją kolej do mycia rączek. To wszystko naprawdę nie jest łatwe dla rozpoczynających przedszkolną przygodę dzieci, dlatego każdy wysiłek jest nagradzany pochwałą, brawami lub „odznaką uznania” na koniec dnia.

Między śniadankiem w obiadkiem odbywają się zajęcia programowe, muzyczne, język angielski i gimnastyka korekcyjna, oraz koniecznie – zabawa w przedszkolnym ogródku. Większość Pisklaczków potrzebuje jeszcze poobiedniej drzemki, więc od godz. 13 staramy im się nie przeszkadzać i dać możliwość zregenerowania po pełnym wrażeń przedpołudniu.

Do Pisklaków mogą dochodzić na zajęcia muzyczne ŚpiewAnki (poniedziałki godz. 12-sta) dzieci spoza naszego przedszkola (konieczne zgłoszenie do Małgosi Łukasik, nr 605 28 33 28).

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2013 - Wróbelek Elemelek
Wykonanie: ASGARD Projekt: combinat.net

Przedszkole działa od 2002r. Wpis w Ewidencji Placówek Niepublicznych - nr 77/PN/03 [2]