Posiłki

We Wróbelku Elemelku jedzenie jest bardzo ważne. Z dumą możemy powiedzieć, że robimy wszystko, by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo.

Naprawdę - wiemy, co jemy!

Prowadzimy wszystkie diety – wegetariańskie, bezmleczne, bezglutenowe i wykluczające konkretne produkty.

Obiady przygotowuje dla nas firma Zdrowe Dzieciaki – partner kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu (www.zdrowyprzedszkolak.org).

Firma zapewnia również wsparcie merytoryczne dla:

  • pracowników przedszkola – dzięki czemu wiemy co i jak proponować naszym dzieciom by jadły zdrowo
  • dla zainteresowanych kontynuowaniem przedszkolnego sposobu żywienia rodziców a także dla rodziców dzieci ze specjalnymi dietami.

Staramy się, by przedszkolne menu wyrabiało u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe oraz korzystnie wpływało na wzmocnienie ich odporności, w związku z tym – nie używamy:

  • chemii spożywczej – wzmacniaczy smaku, glutaminianu sodu, konserwantów, kostek rosołowych itd.
  • dań przemysłowych, półproduktów i mikrofali
  • staramy się, by jedzenie było zgodne z porą roku (np. w sezonie jesienno–zimowym nie jemy pomidorów, i zielonych ogórków a kiszonki, dominują dania gotowane, duszone i pieczone) składające się z produktów pochodzących z naszego regionu (z ryb jemy wyłącznie bałtyckiego dorsza i flądrę, kurczaki od konkretnego ekologicznego dostawcy).

Uczymy dzieci jedzenia gęstych, pożywnych zup i wszelkiego rodzaju kasz.

Dzieci otrzymują 4 posiłki dziennie:

Godz. 9 – śniadanie

Proponujemy różnego rodzaju kanapki z pieczywem mieszanym, owsiankę z duszonymi owocami, kaszę manną z sokiem, jajecznicę, płatki śniadaniowe.

W godz. 10.30-11 przekąska

Owoce – surowe lub suszone, warzywa, soki wyciskane lub naturalne, pieczywo ryżowe, czipsy jabłkowe

Godz. 12.30 – obiad (zupa i II danie)

Godz. 15.30 – podwieczorek

Naleśniki, racuchy, ciasta przygotowywane na miejscu (marchewkowe, drożdżowe, kokosowe), budyń naturalny, koktajle owocowe, owoce, kasza z polewą, ryż duszony z owocami sezonowymi.

Woda

Z myślą o naszych dzieciach zainstalowaliśmy filtr wody Amway, który usuwa z wody metale ciężkie, chlor oraz inne zanieczyszczenia. Zachowuje natomiast związki mineralne niezbędne dla organizmu. Podawana dzieciom woda jest septycznie czysta i zawsze świeża.

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2013 - Wróbelek Elemelek
Wykonanie: ASGARD Projekt: combinat.net

Przedszkole działa od 2002r. Wpis w Ewidencji Placówek Niepublicznych - nr 77/PN/03 [2]